Pomáháme těm, ke kterým se štěstí otočilo zády.

Silný zvuk, výbuch světla, křik, padající kousky suti, šmouhy krve na zemi. Utíká, za ruku drží svého malého syna a jen co doběhnou do krytu, kousek od nich spadne další bomba… Se slzami v očích se probouzí. Setře je. Byl to jen sen, vzpomínka, noční můra. Její syn pravidelně dýchá vedle ní v posteli. Už jsou v bezpečí. U nás. Ráno musí být zase silná, pro něj. Pro jeho budoucnost. Zůstal jediným mužem v rodině. Jsou sami v cizí zemi, začínají žít znovu…
Irina a její syn Alexei

Stejný příběh prožívají desítky lidí, kteří našli v Brně nový domov. Spojili jsme síly a chceme jim usnadnit začátek nového života u nás. Pomáhejte s námi. 

Díky opětovné spolupráci s iniciativou Kultura pomáhá, festivalem Brno živě a smsticket můžete i vy pomoct ukrajinským uprchlíkům, kteří našli azyl právě ve městě Brně. Jak? Zakoupením dobrovolné vstupenky na jednom z koncertů v rámci této akce. Těšit se můžete 29. 7. 2022 na Zdeňka Bínu, 30. 7. na Adélu Elbel nebo 24. 8. na Tonka acoustic & Brunettes shoot Blondes. Veškeré další informace najdete na webu www.brnozive.cz. Výtěžek bude prostřednictvím našeho fondu předán ukrajinským uprchlíkům.